Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałanie 10.2.4 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT AW o numerze RPDS.10.02.04-IZ.00-02-302/18, który został ogłoszony w dniu 08.05.2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.
Zgodnie z art.33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020, Powiat Wałbrzyski ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach Poddziałania 10.2.4 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT AW Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
- CEL PARTNERSTWA
Wspólne opracowanie i realizacja projektu na Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju.
- ZAKRES PROJEKTU
Zakres tematyczny projektu jest zgodny z typami projektu określonymi w Regulaminie Konkursu:
1. 10.2.A.
Kształtowanie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. Wsparcie może objąć w szczególności:
a) realizację projektów edukacyjnych w szkołach lub placówkach systemu oświaty objętych wsparciem;
b) realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych służących wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia dla uczniów mających trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych, wynikających z podstawy programowej;
c) realizację różnych form rozwijających uzdolnienia;
d) wdrożenie nowych form i programów nauczania;
e) tworzenie i realizację zajęć w klasach o nowatorskich rozwiązaniach programowych, organizacyjnych lub metodycznych;
f) organizację kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów dla uczniów;
g) nawiązywanie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym szkoły lub placówki systemu oświaty w celu osiągnięcia założonych celów edukacyjnych;
h) wykorzystanie narzędzi, metod lub form pracy wypracowanych w ramach projektów, w tym pozytywnie zwalidowanych produktów projektów innowacyjnych, zrealizowanych w latach 2007-2013 w ramach PO KL;
i) realizację zajęć organizowanych poza lekcjami lub poza szkołą;
j) wyposażenie szkół lub placówek systemu oświaty w pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TIK niezbędne do realizacji programów nauczania w szkołach lub placówkach systemu oświaty, w tym zapewnienie odpowiedniej infrastruktury sieciowo-usługowej;
k) kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, w tym z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i wynikających z tego tytułu zagrożeń.
2. 10.2.B.
Tworzenie w szkołach warunków do nauczania eksperymentalnego poprzez:
a) wyposażenie szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania kompetencji matematyczno-przyrodniczych;
b) kształtowanie i rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniów.
3. 10.2.C.
Realizacja programów pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych (m.in. uczniowie z niepełnosprawnościami, uczniowie zagrożeni przedwczesnym kończeniem nauki).
4. 10.2.D.
Wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego przy jego przechodzeniu na kolejny etap kształcenia, w szczególności poprzez:
a) doposażenie szkół lub placówek systemu oświaty w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych, kształcenia oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, a także podręczniki szkolne i materiały dydaktyczne dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem tych pomocy, sprzętu i narzędzi, które są zgodne z koncepcją uniwersalnego projektowania lub w przypadku braku możliwości jej zastosowania wykorzystano mechanizm racjonalnych usprawnień;
b) wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, w tym uczniów młodszych w ramach zajęć uzupełniających ofertę szkoły lub placówki systemu oświaty.
5. 10.2.E.
Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ucznia o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych (m.in. uczniowie z niepełnosprawnościami, uczniowie uzdolnieni, zagrożeni przedwczesnym kończeniem nauki).
6. 10.2.F.
Rozszerzenie oferty szkół o zagadnienia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym.
7. 10.2.G.
Szkolenie, doradztwo oraz inne formy podwyższania kwalifikacji w celu doskonalenia umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli i pracowników pedagogicznych pod kątem kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy uczniów, nauczania eksperymentalnego oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia, m.in.:
a) kursy i szkolenia doskonalące (w tym z wykorzystaniem pracy trenerów przeszkolonych w ramach PO WER), studia podyplomowe;
b) wspieranie istniejących, budowanie nowych i moderowanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli;
c) realizacja w szkole lub placówce systemu oświaty programów wspomagania;
d) staże i praktyki nauczycieli realizowane we współpracy z podmiotami z otoczenia szkoły lub placówki systemu oświaty albo instytucjami wspomagającymi szkoły i placówki;
e) wykorzystanie narzędzi, metod lub form pracy wypracowanych w ramach projektów, w tym pozytywnie zwalidowanych produktów projektów innowacyjnych, zrealizowanych w latach 2007-2013 w ramach PO KL;
f) podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli wszystkich przedmiotów, w tym w zakresie korzystania z narzędzi TIK zakupionych do szkół lub placówek systemu oświaty oraz włączania narzędzi TIK do nauczania przedmiotowego.
g) doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli, w tym nauczycieli przedmiotów przyrodniczych lub matematyki, niezbędnych do prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu;
h) przygotowanie nauczycieli do prowadzenia procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym wsparcia ucznia młodszego, rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów i efektywnego stosowania pomocy dydaktycznych w pracy.
8. 10.2.H.
Szkolenie, doradztwo oraz inne formy podwyższania kwalifikacji w celu doskonalenia umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli i pracowników pedagogicznych pod kątem wykorzystania narzędzi wspierających pomoc psychologiczno-pedagogiczną na każdym etapie edukacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ucznia o szczególnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych (m.in. uczniów z niepełnosprawnościami, uczniów uzdolnionych, zagrożonych przedwczesnym kończeniem nauki).
- KRYTERIA WYBORU PARTNERA
- Kryteria dostępu
Do postępowania i oceny ofert zostaną zakwalifikowane wyłącznie podmioty, które łącznie spełniają następujące wymagania:
- potencjalny partner nie podlega wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie na podstawie odrębnych przepisów, w szczególności:
- art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2013 r., poz. 885 z późn. zm.);
- art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 z późn. zm.);
- art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1417).
- Partner posiada min. trzyletnie doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu i należytej realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanych jako beneficjent lub partner, w tym w zakresie tematycznym konkursu.
- Partner wyraża chęć zawarcia umowy partnerskiej na realizację projektu partnerskiego oraz deklaruje współpracę z Powiatem Wałbrzyskim w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie
- Partner posiada dobrą kondycję finansową oraz spełnia następujące warunki: wobec podmiotu nie została ogłoszona decyzja o upadłości, podmiot nie jest też w trakcie rozwiązywania działalności, nie znajduje się pod zarządem komisarycznym, nie znajduje się w toku likwidacji, postępowania upadłościowego, postępowania naprawczego, nie zawiesił prowadzenia działalności i nie znajduje się w innej, podobnej sytuacji wynikającej z przepisów prawa.
- Partner nie zalega z uiszczaniem podatków, jak również z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz innych należności wymaganych odrębnymi przepisami.
- Podmiot nie jest powiązany z Powiatem Wałbrzyskim, w rozumieniu art. 33 ust 6 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie 2014-2020.
- Kryteria merytoryczne
- Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa-
Doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji projektów finansowanych ze środków EFS w zakresie tematycznym projektu, w tym m.in. podnoszenia kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności, w tym m.in. na rzecz uczniów i nauczycieli, w tym we współpracy i/lub na rzecz szkół i/lub organów prowadzących szkoły o wartości min. 500 000 zł:0-10 pkt.
- doświadczenie w realizacji działań na terenie woj. dolnośląskiego/0-5pkt.
- Know how, potencjał ludzki, wkład organizacyjny, techniczny i finansowy niezbędny do realizacji projektu wnoszony przez Partnera/0-15 pkt.
- Proponowany zakres merytoryczny projektu w podziale na zadania oraz szacowane koszty – 0-20 pkt.
Szczegółowy opis przyznawania punktacji w ramach poszczególnych kryteriów zawarty jest w załączniku nr 1 do ogłoszenia.
- SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA OFERTY:
Oferty składane przez potencjalnych Partnerów powinny:
- być sporządzone w języku polskim na wzorze stanowiącym załącznik nr 2 do ogłoszenia;
- zawierać oświadczenia potwierdzające spełnienie kryteriów dostępu.
- zawierać szczegółowy opis i informacje istotne do oceny spełniania kryteriów merytorycznych
- zawierać inne informacje lub dokumenty mogące mieć znaczenie przy ocenie spełniania kryteriów wyboru partnera
- zawierać dokumenty potwierdzające status prawny Partnera i umocowanie osób go reprezentujących;
- TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT i WYBÓR OFERTY
- Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną/-e do reprezentowania podmiotu, zgodnie z zasadami reprezentacji podmiotu lub na podstawie pełnomocnictwa (oryginał pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty).
- Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną).
- Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć (osobiście lub korespondencyjnie) w zamkniętej kopercie z oznaczeniem podmiotu oraz opisem: „Oferta w konkursie na wybór partnera do projektu w ramach Regionalnego Programu Województwa Dolnośląskiego - Poddziałanie 10.2.4 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT AW”, na adres ogłaszającego konkurs:
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu,
Wydział Organizacyjny, Promocji i Oświaty,
58-300 Wałbrzych,
Aleja Wyzwolenia 24
w terminie do dnia 25.06.2018 r., godz. 12.00, w godzinach pracy Starostwa. Decyduje data wpływu oferty do ogłaszającego konkurs. Oferty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
- Po upływie terminu składania ofert, powołana przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego Komisja Konkursowa dokona ich otwarcia oraz oceny złożonych ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej/ych.
- Wśród otrzymanych ofert wybrana zostanie oferta, która spełniała wszystkie wymogi formalne i uzyskała najwyższą liczbę punktów w ramach kryteriów oceny merytorycznej.
- Ogłaszający zastrzega sobie prawo do wyboru jednego i/lub więcej niż jednego Partnera spośród oferentów z najwyższą ilością punktów w kryteriach oceny ofert.
- Podmiotowi wybranemu w ramach postępowania zostanie zaproponowane zawarcie umowy Partnerskiej.
- Oferenci, którzy złożą oferty niezwłocznie zostaną powiadomieni o wynikach konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacja o wynikach konkursu zostanie także opublikowana na stronie internetowej Starostwa.
Dane osób do kontaktu w sprawie naboru:
Aneta Błaszkiewicz: a.blaszkiewicz@powiat.walbrzych.pl, 74 846 05 48
Załączniki:
Załącznik nr 1- Karta oceny spełnienia kryteriów
Załącznik nr 2 – Wzór formularza oferty
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji Projektu oraz do unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
Wałbrzych, dnia 25.05.2018r.
Metryka dokumentu
ukryjRejestr zmian dokumentu
22.06.2018 12:55 | Edycja dokumentu (Wojciech Kubiak) |
---|---|
22.06.2018 12:55 | Dodano załącznik "1" (Wojciech Kubiak) |
22.06.2018 12:54 | Usunięto załącznik 1 (Wojciech Kubiak) |
06.06.2018 07:22 | Edycja dokumentu (Wojciech Kubiak) |
01.06.2018 13:08 | Utworzenie dokumentu. (Krzysztof Książkiewicz) |