Wałbrzych, 08.08.2014 r.

 

DO WSZYSTKICH WYKONAWCÓW


W związku z zapytaniem jednego z Wykonawców z dnia 07.08.2014 r. następującej treści:

     1. Czy Zamawiający zrezygnuje z zapisu:

Co najmniej 3xUSB 2.0 + 1xUSB 3.0, audio oraz przyciski funkcyjne umieszczone na górze przedniego panelu – konkretnie chodzi o umieszczenie złącz w górnej części panela obudowy. Zapis ten jest nie zgodny z ustawą o zamówieniach publicznych, gdyż zapisy te nie mają zupełnie pokrycia w użyteczności i funkcjonalności sprzętu.

2.     Zamawiający wymaga aby sprzęt spełniał wymagania zasadnicze zawarte w dyrektywach Rady Europy i krajowych regulacjach prawnych. Czy zamawiający dopuści oświadczenie producenta sprzętu, co umożliwi składanie ofert tzw „składaczom komputerów”, czy musi to być deklaracje akredytowanej do tego celu instytucji.”

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wyjaśnia:

 

Ad.1

Zamawiający nie wyraża zgody na rezygnację z zapisu: "co najmniej 3xUSB 2.0 + 1xUSB 3.0, audio oraz przyciski funkcyjne umieszczone na górze przedniego panelu".
Z doświadczenia Zamawiającego wynika, iż umieszczenie złączy oraz przycisków funkcyjnych w górnej części obudowy znacząco poprawiają ergonomię stanowiska pracy oraz komfort pracy osoby obsługującej komputer a także zabezpiecza przed przypadkowym uszkodzeniem złączy i urządzeń podłączonych do tych złączy (kopnięcie nogą, uderzenie krzesłem, miotłą, odkurzaczem itp). Dopuszczalne jest natomiast zaoferowanie urządzenia, które posiada złącza i przyciski funkcyjne na górze obudowy przy panelu czołowym.

 

 

Ad.2

Zamawiający wymaga dostarczenia złożonych komputerów gotowych do pracy. Zgodnie z aktualnymi przepisami komputer składany z gotowych części (nawet jeżeli zostały one poddane procedurom oceny zgodności z wymaganiami odpowiednich dyrektyw i oznaczone znakiem CE) traktuje się jak nowy wyrób. W związku z tym, osobę montującą taki komputer uznaje się za producenta, nawet jeżeli używa gotowych komponentów, które znajdują się w handlu detalicznym lub hurtowym. Dlatego też spoczywają na niej wszystkie obowiązki producenta. Jest ona odpowiedzialna za zapewnienie zgodności zmontowanego komputera z zasadniczymi wymaganiami odpowiednich dyrektyw, wystawienie deklaracji zgodności i umieszczenie na obudowie oznakowania CE. Na każdym wprowadzanym do obrotu egzemplarzu urządzenia producent (lub jego upoważniony przedstawiciel) musi umieścić oznakowanie CE, które tanowi deklarację producenta lub upoważnionego przedstawiciela, że urządzenie zostało poddane odpowiednim procedurom oceny zgodności i spełnia zasadnicze wymagania.

Komputery, stanowiące przedmiot zamówienia  muszą być zgodnie z wymaganiami zasadniczymi związanymi z bezpieczeństwem użytkowania oraz kompatybilności elektromagnetycznej w szczególności z Dyrektywą 2006/95/WE (bezpieczeństwo elektryczne), Dyrektywą 2004/108/WE (kompatybilność elektromagnetyczna, zwana „dyrektywą EMC”) a dla urządzeń radiowych i telekomunikacyjnych (np. laptop lub komputer posiadający modem lub kartę wi-fi) zgodne z Dyrektywą 1999/5/WE (zwana dyrektywą RTTE”).

Producent lub jego upoważniony przedstawiciel ma obowiązek wystawić dla każdego wyrobu deklarację zgodności, czyli „oświadczenie producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela stwierdzające na jego wyłączną odpowiedzialność, że wyrób jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami”. W przypadku urządzeń podlegających dyrektywie EMC deklaracja zgodności nie musi być dołączana do każdego urządzenia. W przypadku urządzeń podlegających dyrektywie RTTE (np. laptop posiadający modem lub kartę wi-fi) deklaracja zgodności musi być dołączona do każdego urządzenia.

Zamawiający wymaga podczas realizacji dostawy aby wraz ze sprzętem określonym w załączniku nr 1e i 1f do zapytania ofertowego Wykonawca przekazał Zamawiającemu odpowiednią deklarację zgodności z wymaganiami zasadniczymi.



Wałbrzych dnia 07.08.2014 r.

 

DO WSZYSTKICH WYKONAWCÓW

 

W związku z zapytaniem jednego z Wykonawców z dnia 06.08.2014 r. następującej treści:

„Kopiarko-drukarka mono z kolorowym skanerem – 1 sztuka. Załącznik nr 1C

Pytanie 1

Czy dopuszczalny jest czas wydruku pierwszej strony maksymalnie 8 sek.

Pytanie 2

Czy dopuszczalny jest pobór mocy w czasie drukowania/kopiowania 530W

Zmiany tych parametrów w żaden sposób nie wpłynie na komfort pracy z urządzeniem a dopuści inne modele o znacznie niższych lepszych parametrach takich jak: wyższa prędkość kopiowania, czy wyższa pamięć”.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wyjaśnia:

 

Ad.1

NIE

 

Ad 2

NIE



Powrót

Pokaż komentarz

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:
ZAPYTANIE OFERTOWE - Dostawa sprzętu informatycznego
Podmiot udostępniający informację:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
Informację opublikował:
Data publikacji:
01.08.2014 08:59
Wytworzył lub odpowiada za treść:
Data na dokumencie:
Brak
Informację aktualizował:
Data aktualizacji:
19.08.2014 09:50